Prototypovna

DESKOVÉ HRY

Pátek 13. 17:00-16:00

V prototypovně si budete moci vyzkoušet prototypy začínajících autorů i získat inspiraci pro stvoření vlastní hry.

Prototypovna je určena pro všechny zájemce o tvorbu deskových a karetních her. V jejím rámci si zahrajeme několik prototypů. Popovídáme si o jejich tvorbě a o soutěžích, kterých se můžete jako autoři zúčastnit. Jednu malou kreativní soutěž i vyhlásíme. V jejím rámci budete mít měsíc na to, vytvořit drobný prototyp na základě několika "ingrediencí", které právě zde budou zveřejněny. Pokud jste si chtěli vyzkoušet vymyslet vlastní hru, tak teď budete mít krásnou příležitost i se srovnáním, co na základě stejného zadání vytvořili další účastníci.

Seznam prototypů:

Turistické trasy

Jedná se o jednoduchou hru pro 2 až 5 hráčů na půl hodiny. Každý hráč do začátku dostane několik karet turistů s několika požadavky na to, jaký typ pamětihodností by rádi při svém výletu navštívili. Každý hráč hraje za sebe, ale turistické trasy hráči budují uprostřed stolu dohromady a jejich plány se tu zajímavě střetávají. Trik spočívá totiž v tom, že do každého řádku (turistické trasy) lze v každém z 12 kol přidat jen jedinou kartu, ať už to je rozšíření turistické trasy o novou pamětihodnost, nebo vyložení splněné karty turisty.


Kdy: Sobota 10:00-13:00

Lands of Yore

Ve hře Lands of Yore se hráči stávají náčelníky pradávných kmenů a budují civilizaci, na kterou už psaná historie zapomenula a jejíž trosky jsou tisíce let ztraceny pod saharskými písky. Jedná se o strategickou hru založenou na principu umisťování pracovníků (worker placement) s novými neobvyklými prvky. Lokace pro pracovníky jsou součástí variabilního herního plánu, který hráči rozšiřují v průběhu hry a v každé hře je odlišný. Hráči na herním plánu budují také své pevnosti, aby na nejlepších místech pro pracovníky získali nadvládu a jistotu toho, že toto místo vždy budou moci využít i s příjemným bonusem uděleným za to, že odsud vystrnadí dříve umístěného pracovníka jiného hráče. Toto přináší do worker placementu nový způsob plánování. Kromě toho hráči ve hře rozvíjejí kulturní pokrok svého kmene, vydávají se na výpravy do neznámého okolí a vysílají hrdiny proti netvorům, protože v této době ještě světu nevládl člověk, ale obří divoká zvířata. Hra je určena pro 2-4 hráče a herní doba se pohybuje kolem 90 minut.


Kdy: Sobota 10:00-13:00

Divoká aréna

Fantasy desková hra, kde spolu nestvůry poslané do arény bojují na život a na smrt. Hráči si vyzkouší plánování několik tahů dopředu, taktické a kooperační schopnosti a umění odhadnout svého nepřítele v normálním či kooperačním režimu, nebo ve speciálním režimu jeden proti všem. Hra je učená pro 2 až 7 hráčů a zabere 60 až 90 minut.


Kdy: Po celou dobu festivalu

Leukémie

Karetní hra, kde se hráči snaží bránit svůj imunitní systém před zákeřnou chorobou. Hráči si vytvoří svůj balíček 12ti herních karet, se kterým se pokusí porazit svého soupeře. Hru je možné hrát ve dvou hráčích, ale i v solo režimu - proti hře, herní doba je okolo 30 minut.


Kdy: Po celou dobu festivalu

Vedoucí aktivity:

Králohraní Team

Aktivita nemá omezení